Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 19.07.2013 09:54:33 

Pavla Staňková

Kontakt_________

                                                                                                                                                        

                                                                          

Pokud chcete napište mi na:

freetex@seznam.cz


O mě 

 Ač je naše rodina „nekoňařská“, už jako malá jsem utíkala na procházce k ohradám a nevynechala příležitost sednout si na koně tehdejšího JZD. Když mě a mé sestře (mimochodem jsme dvojčata) bylo 7 let pořídili sousedé svým synům malého, černého shetlandského poníka FILIPA a o pár let později bílou AXU. Oběma je přes 20 let, ale stále jsou v dobré kondici, popásají se a řádí v ohradě jako kdysi. A tím moje focení začalo. Prvním foťákem byla jednoduchá Smena, která nejednou zůstala přes noc Axe na krku, protože mi jí často nosívala.

Postupem času jsem se začala zajímat o anglické plnokrevníky a tomu se muselo přizpůsobit  mé vybavení. Od roku 1997, kdy jsem začala fotit dostihy se mým partnerem stala zrcadlovka Zenit s objektivem Pentacon, kterých jsem vlastnila několik typů, ale bohužel nevydrželi nápor focení. Nicméně na focení se Zenitem dodnes ráda vzpomínám, protože díky měmu mám plno krásných fotek, nejen vlasních koní. Kromě dostihů jsem začala fotit také pro chovatele a na různých koňských akcí.

Zenita postupem času vystřídaly zrcadlovky Canon s objektivy Sigma a Canon.

V současné době používám digitální zrcadlovku Canon 40D, se kterou jsem rozšířila okruh focení také na psi a různé psí akce.

Mé fotky můžete vidět v různých chovatelských publikacích jako jsou katalogy a ročenky a také na inetrnetových stránkách chovatelů koní a psů.

Kromě focení se věnuji psaní článků týkající se dostihů a chovu anglického plnokrevníka. Některé z nich si můžete přečíst třeba v časopisu Jezdectví v rubrice Dostihové legendy.

Nemalou část svého času věnuji našim australským honáckým psům, se kterými se opravdu nenudím. Více se o nich dozvíte na

 www.hobartbullitstar.wbs.cz


TOPlist